Příběh skupiny The Rutles je legenda.

Živá legenda, jež bude žít, až jiné žijící legendy zemřou.
 
 

Menu

 

Mystifikace

s Odkazy

s Home
s Home - The Rutles

Veškeré informace na tomto webu jsou pouhá mystifikace a fikce (mimo této stránky).

Jak vznikli The Rutles?

Film

All You Need Is Cash  

The Rutles vznikli pro televizní film All You Need Is Cash (Vše co potřebuješ, jsou prachy), který byl poprvé odvysílán v USA na kanále NBC 22. března 1978. Tento dokument, parodující legendární skupinu šedesátých let, byl natočen dvěma známými tvůrci komediálních a hudebních filmů a pořadů - Ericem Idlem a Neilem Innesem.

Eric Idle byl jedním ze zakládajících členů  Monty Python's Flying Circus. Neil Innes byl jedním ze zakládajících členů kultovní komediálně-rockové hudební skupiny The Bonzo Dog Band, která se objevila v roce 1967 ve filmu Magical Mystery Tour, sami The Beatles si je vybrali. Neil Innes se stal "sedmým Pythonem". Psal a produkoval hudbu pro jejich divadelní společnost a objevoval se s nimi i na pódiu.

Společně vytvořili parodii legendárních Beatles zvanou The Rutles. Neil Innes složil, napsal, nahrál a produkoval veškerou hudbu Rutles, a Eric Idle napsal scénář a podílel se na režii.

Oba si také zahráli hlavní role. Neil parodoval Johna Lennona a Eric Paula McCartneyho.

  George Harrison

George Harrison ve filmu All You Need Is Cash

Zbylé dva Rutle si zahráli dva Neilovi hudební přátelé. Rikki Fataar (muzikant, který hrál s Beach Boys v 70-tých letech), zde si zahrál Stiga O'Haru (George Harrison) a Britský bubeník John Halsey, který ztvárnil Barryho Woma, (Ringo Starr).

Mezi štěky známých osobností jako Mick a Bianca Jagger, Ron Wood, si zahrál reportéra také skutečný ex-beatle George Harrison.

Další informace o filmu All You Need Is Cash: (anglicky)

Hudba


Veškerá hudba, která zazněla ve filmu, nebo kterou můžete slyšet na soundtracku byla nazpívána a nahrána - Neilem Innesem, Rikki Fataarem a Johnem Halseym a konečně Olliem Halsallem, který hrál na kytaru a nazpíval většinu vokálů Dirka McQuicklyho (Paul McCartney). Ollieho můžete zahlédnout na začátku filmu jako Leppa. Eric Idle ve filmu ve skutečnosti hrál a zpíval na playback, který předtočil Ollie Halsall.

Původní LP The Rutles
Obal původního LP The Rutles

14 z 20 písni z filmu bylo vydáno na albu Warner Bros (#HS 3151) v březnu 1978. Toto album bylo nominováno na Grammy jako nejlepší komediální nahrávka.

Booklet k soundtracku  

CD s podpisem Neila Innese

Všech dvacet původních písní The Rutles si můžete nyní poslechnout na CD Rhino Records, RHINO R2 75760, které bylo vydané 7 července 1990. CD tedy obsahuje i těch 6 písní, které nebyly na původním LP Warner Bros.
 


The Rutles 1996


V říjnu 1996 se Rutles opět sešli, vyjma Erica Idlea, který se na Rutles hudebně nepodílel, a natočili nové album, které nazvali Archaeology, jako reakci na právě vydanou Antologii Beatles. Bohužel pátý Rutle Ollie Halsall, se objevuje pouze ve třech písních, neboť zemřel během natáčení.

The Rutles 1996
Rikki Fataar, Neil Innes, Dave Haber a John Halsey

Můžete si přečíst rozhovor s Neilem Innesem: 1996 interview.

Pokud vás zajímají další podrobnosti ohledně The Rutles vizte odkazy

nahoru